Gdzie spędzić weekend poza Warszawą?

Gdzie spędzić weekend poza Warszawą?

21 Sep /2023
22 Sep /2023
  1. HomePage
  2. Hotel
  3. Blog
  4. Gdzie spędzić weekend poza Warszawą?
31 of January 2020

Planując weekend za miastem większość z nas poszukuje miejsc ustronnych, z dala od zgiełku i ruchliwych ulic, za to jak najbliżej natury. Jednym z takich miejsc są Krubki-Górki. Malownicza wieś w pobliżu Warszawy, znana z założonego na przełomie XVIII i XIX wieku parku krajobrazowego z kolistym stawem, na terenie którego niegdyś mieszkał Minister Wyznań Religijnych i Oświecenia, Stanisław Grabowski, syn ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzisiaj miejsce to jest siedzibą luksusowego Hotelu Pałac Alexandrinum, w którym możemy spędzić niezapomniany weekend pod Warszawą. Dla wielu Gości Pałac Alexandrinum wraz z przylegającym doń 12-hektarowym, zabytkowym parkiem oraz bogatą ofertą pałacowego SPA stanowi atrakcję samą w sobie. I nie ma się czemu dziwić. Wszak weekend to za mało, żeby nacieszyć się 12 hektarowym parkiem, skorzystać z dobroczynnego wpływu zabiegów odnowy biologicznej i rozsmakować się w wykwintnej kuchni oferowanej przez Restaurację Tremo, a co dopiero zwiedzić okolicę.

Weekend z naturą i historią

Gościom, którzy przedkładają obcowanie z naturą nad chwileczkę zapomnienia w SPA, Pałac Alexandrinum oferuje luksusową bazę wypadową na piesze wycieczki. Do dyspozycji mamy zabytkowy 12 hektarowy park i aż pięć tras rowerowych, dzięki którym możemy zażywać ruchu na świeżym powietrzu, jednocześnie napawać się pięknem okolicy. Oferujemy wysokieko standardu pokoje hotelowe oraz w pełni wyposażone, całoroczne domki letniskowe.

Osobom, którym nie w smak piesze i rowerowe wycieczki okolica oferuje szereg historycznych miejsc, do których możemy dojechać samochodem. Niedaleko stąd do Sulejówka, w którym na uwagę zasługuje Willa Milusin. Miejsce to zawdzięcza sławę Józefowi Piłsudskiemu, który mieszkał tu z żoną Aleksandrą oraz córkami Wandą i Jagodą w latach 1923-35. W niedalekim Wołominie na pasjonatów rodzimej literatury czeka „Dom nad Łąkami”, rodzinna posiadłość Zofii Nałkowskiej. Sam Wołomin to także interesujące miejsce dla miłośników architektury. Znajduje się tu zbudowany w stylu drewnianego baroku syberyjskiego dom „Pod Akacjami” z 1883 roku.

Okolica Pałacu Alexandrinum nie skąpi również zabytków sakralnych. W pobliskim Okuniewie można zobaczyć cmentarz parafialny z XIX wieku. Dąbrówka słynie z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego według projektu Zygmunta Twarowskiego. Tam też znajdziemy zabytkowy cmentarz. W Jadowie czeka na nas Kościół parafialny p.w. Znalezienia Krzyża Świętego, gdzie zachowały się osiemnastowieczne szaty liturgiczne oraz wiele interesujących elementów wyposażenia wnętrza.

Stajnia Pałacowa

Jeździectwo to jeden z najbardziej eleganckich i elitarnych sportów świata. W pałacowej stajni możemy poznać jego tajniki pobierając lekcje jazdy konnej u najlepszych. Działająca przy Pałacu Alexandrinum stajnia co weekend przyciąga do wioski Krubki-Górki zarówno doświadczonych jeźdźców, którzy chcą szlifować swój warsztat pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, jak i amatorów, którzy łączą weekendowy wypoczynek na łonie natury ze zdobywaniem nowych doświadczeń.

See on map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close