Gdzie spędzić weekend poza Warszawą?

Gdzie spędzić weekend poza Warszawą?

21 Sep /2023
22 Sep /2023
  1. Startseite
  2. Hotel
  3. Blog
  4. Wo kann man ein Wochenende außerhalb von Warschau verbringen?
31 Januar 2020

Planując weekend za miastem większość z nas poszukuje miejsc ustronnych, z dala od zgiełku i ruchliwych ulic, za to jak najbliżej natury. Jednym z takich miejsc są Krubki-Górki. Malownicza wieś w pobliżu Warszawy, znana z założonego na przełomie XVIII i XIX wieku parku krajobrazowego z kolistym stawem, na terenie którego niegdyś mieszkał Minister Wyznań Religijnych i Oświecenia, Stanisław Grabowski, syn ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Dzisiaj miejsce to jest siedzibą luksusowego Hotelu Pałac Alexandrinum, w którym możemy spędzić niezapomniany weekend pod Warszawą. Dla wielu Gości Pałac Alexandrinum wraz z przylegającym doń 12-hektarowym, zabytkowym parkiem oraz bogatą ofertą pałacowego SPA stanowi atrakcję samą w sobie. I nie ma się czemu dziwić. Wszak weekend to za mało, żeby nacieszyć się 12 hektarowym parkiem, skorzystać z dobroczynnego wpływu zabiegów odnowy biologicznej i rozsmakować się w wykwintnej kuchni oferowanej przez Restaurację Tremo, a co dopiero zwiedzić okolicę.

Weekend z naturą i historią

Gościom, którzy przedkładają obcowanie z naturą nad chwileczkę zapomnienia w SPA, Pałac Alexandrinum oferuje luksusową bazę wypadową na piesze wycieczki. Do dyspozycji mamy zabytkowy 12 hektarowy park i aż pięć tras rowerowych, dzięki którym możemy zażywać ruchu na świeżym powietrzu, jednocześnie napawać się pięknem okolicy. Oferujemy wysokieko standardu pokoje hotelowe oraz w pełni wyposażone, całoroczne domki letniskowe.

Osobom, którym nie w smak piesze i rowerowe wycieczki okolica oferuje szereg historycznych miejsc, do których możemy dojechać samochodem. Niedaleko stąd do Sulejówka, w którym na uwagę zasługuje Willa Milusin. Miejsce to zawdzięcza sławę Józefowi Piłsudskiemu, który mieszkał tu z żoną Aleksandrą oraz córkami Wandą i Jagodą w latach 1923-35. W niedalekim Wołominie na pasjonatów rodzimej literatury czeka „Dom nad Łąkami”, rodzinna posiadłość Zofii Nałkowskiej. Sam Wołomin to także interesujące miejsce dla miłośników architektury. Znajduje się tu zbudowany w stylu drewnianego baroku syberyjskiego dom „Pod Akacjami” z 1883 roku.

Okolica Pałacu Alexandrinum nie skąpi również zabytków sakralnych. W pobliskim Okuniewie można zobaczyć cmentarz parafialny z XIX wieku. Dąbrówka słynie z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego według projektu Zygmunta Twarowskiego. Tam też znajdziemy zabytkowy cmentarz. W Jadowie czeka na nas Kościół parafialny p.w. Znalezienia Krzyża Świętego, gdzie zachowały się osiemnastowieczne szaty liturgiczne oraz wiele interesujących elementów wyposażenia wnętrza.

Stajnia Pałacowa

Jeździectwo to jeden z najbardziej eleganckich i elitarnych sportów świata. W pałacowej stajni możemy poznać jego tajniki pobierając lekcje jazdy konnej u najlepszych. Działająca przy Pałacu Alexandrinum stajnia co weekend przyciąga do wioski Krubki-Górki zarówno doświadczonych jeźdźców, którzy chcą szlifować swój warsztat pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, jak i amatorów, którzy łączą weekendowy wypoczynek na łonie natury ze zdobywaniem nowych doświadczeń.

Siehe auf der Karte
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen