Co warto zobaczyć na Mazowszu?

Co warto zobaczyć na Mazowszu?

17 Jan /2021
18 Jan /2021
  1. Startseite
  2. Hotel
  3. Blog
  4. Co warto zobaczyć na Mazowszu?
28 Juli 2020

Co warto zobaczyć na Mazowszu? 

Mazowsze to nie tylko Warszawa. To również liczne tereny zielone, ciekawe miejsca historyczne, miejsca dla miłośników aktywnego spędzania czasu oraz atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin.

Aby w pełni skorzystać z uroków wszelkich atrakcji, ważna jest baza wypadowa.

Miejscem idealnym aby zregenerować siły po intensywnym dniu, jest Pałac Alexandrinum.

Z hotelu szybko i bez problemu można dostać się w wiele ciekawych miejsc.

A po powrocie skorzystać z licznych atrakcji, które oferuje hotel. 

W ciepły dzień do odpoczynku w 12-hektarowym parku zachęca strefa chillout, wyposażona w wygodne leżaki, fotele, hamaki i inne. Otaczająca przyroda, czyste powietrze, śpiew ptaków – w takich warunkach można zjeść wyśmienity, dodający energii posiłek serwowany z restauracji Tremo lub napić się pożywnego napoju czy drinka.

Dla tych którzy chcą dać odpocząć swym mięśniom, polecamy relaks w jacuzzi lub w saunie.

Podczas pobytu w Pałacu Alexandrinum nie można nie skorzystać z wyjątkowych masaży i rytuałów w SPA Alexandrinum. To będzie prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów.

 

Jak widać zwiedzanie atrakcji w okolicach Warszawy, można doskonale połączyć z odpoczynkiem i regelacją sił.

 

Poniżej przedstawiamy kilka atrakcji, które chętnie odwiedzane są przez Gości Pałacu Alexandrinum pod Warszawą.

Kraina Adventure

To przestrzeń wręcz stworzona dla wszystkich miłośników sportu. Wędkowanie, kajakowanie, uprawianie sportów wodnych - możliwości tego miejsca są praktycznie nieograniczone.

Miłośnicy pieszych wycieczek z pewnością pokochają tutejsze wyprawy przyrodnicze.

Alpaki w Zabrańcu

Hodowla pociesznych zwierzaków to atrakcja, której nie może przegapić żadne dziecko. Przesympatyczne alpaki można obejrzeć, a nawet pogłaskać i nakarmić. To świetna propozycja na rodzinne popołudnie na Mazowszu.

Skansen w Kuligowie nad Bugiem

To właśnie tu zgromadzono oraz odtworzono dorobek kultury dawnej polskiej wsi. Do zwiedzenia jest m.in. karczma, kuźnia, miejska czata, obora, tokarnia, spichlerz i wiele więcej. To doskonały pomysł na wycieczkę podczas pobytu w Pałacu.

Muzeum Zofii Nałkowskiej w Wołominie

To położony w Wołominie “Dom nad Łąkami”. Jest to dom wybitnej przedstawicielki XX-wiecznej prozy, w którym zamieszkiwała wraz z rodzicami i rodzeństwem. Jego celem jest szerzenie wiedzy o twórczości i działalności rodziny Nałkowskich.

Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku

Oddalony o niecałe 13 kilometrów od Pałacu, obiekt powstał w dawnym domu Marszałka, w Sulejówku. To miejsce, które warto zobaczyć wraz z rodziną. Muzeum biograficzne łączy w sobie funkcję wystawienniczą, edukacyjną i animacyjną.

Celem kompleksu muzealno-edukacyjnego jest ukazanie życia i działalności Pierwszego Marszałka odrodzonej Rzeczypospolitej i Wodza Naczelnego zwycięskiej armii broniącej Europy Zachodniej.

Atrakcje w hotelu pod Warszawą - Pałac Alexandrinum

Pałacowa Stajnia z profesjonalnymi trenerami, SPA Alexandrinum oferujące masaże ajurwedyjskie i orientalne, sauna i basen to tylko jedne z wielu atrakcji dostępnych dla naszych Gości

podczas pobytu w hotelu pod Warszawą. Najmłodszym oferujemy plac i komnatę zabaw, a dla starszaków – bilard i piłkarzyki.

 

Ponadto, co sobotę pałacowe tarasy rozbrzmiewają muzyką na żywo.

Wieczorne biesiady przy dźwiękach gitary klasycznej, urozmaicane konkursami, wspólnymi tańcami i zabawą to idealne dopełnienie dnia.

 

Chcesz poznać więcej atrakcji?

Przewodnik znajdziesz tutaj: https://www.palac-alexandrinum.pl/hotel/atrakcje

 

Siehe auf der Karte
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen