Gdzie można pojeździć konno w okolicach Warszawy?

Gdzie można pojeździć konno w okolicach Warszawy?

19 sty /2021
20 sty /2021
  1. HomePage
  2. Hotel
  3. Blog
  4. Gdzie można pojeździć konno w okolicach Warszawy?
29 października 2019

Jazda konna to jeden z najbardziej prestiżowych sportów świata. Do niedawna zarezerwowany wyłącznie dla przedstawicieli wyższych klas społecznych, dziś cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Komfortowa stajnia, malownicza okolica oraz wykwalifikowana kadra trenerska to wciąż niedoścignione marzenie wielu jeźdźców z Warszawy i okolicznych miejscowości. Marzenie, które możemy łatwo spełnić zapraszając Państwa do Palcowej stajni w miejscowości Krubki-Górki.

Stajnia Pałacowa dla Koneserów

Jeździectwo jest związane z Pałacem Alexandrinum od zawsze. Gdy tylko zrodził się pomysł na zakup terenu ze zgliszczami dworku hrabiny Arkuszewskiej i ich zagospodarowanie na potrzeby kompleksu hotelowego wiedzieliśmy, że przy pałacu powstanie stajnia, i tak też się stało. Dzisiaj dysponujemy w pełni wyposażoną, ekskluzywną stajnią z dużym oświetlonym placem do jazdy (kwarcowe podłoże nie zamarza nawet zimą), lonżownikiem oraz placem trawiastym z przeszkodami crossowymi. W naszej stajni znajdziecie Państwo również myjki zewnętrzne i wewnętrzne, siodlarnię oraz paszarnię zaaranżowane w odrębnych przestrzeniach. Na stajnię składa się dziesięć boksów, w tym cztery typu angielskiego. W stajni pracują wysoko wykwalifikowani trenerzy, pod których okiem swoje umiejętności jeździeckie szlifują zarówno doświadczeni jeźdźcy, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z jazdą konną. Prowadzimy lekcje dla amatorów, średnio zaawansowanych jeźdźców oraz osób zainteresowanych startami w konkursach. Dodatkowo właścicielom koni oferujemy możliwość skorzystania z ekskluzywnego pensjonatu dla koni. Malownicza okolica oraz bliskie sąsiedztwo Miasta Stołecznego stwarzają doskonałe warunki do regularnej jazdy dla wszystkich mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości.

Wycieczki w teren

Stajnia Pałacowa znajduje się na terenie zabytkowego 12 hektarowego parku. Sam park oraz sąsiedztwo lasów sprzyja wycieczkom konnym. Możliwość podziwiana okolicy z końskiego grzbietu nie jest zarezerwowana wyłącznie dla właścicieli koni przebywających w naszym pensjonacie. Również jeźdźcy trenujący regularnie w naszej stajni mogą wyjechać w teren. Oczywiście po uzgodnieniu z trenerem, który na bieżąco weryfikuje umiejętności jeździeckie swoich podopiecznych i monitoruje ich zdolność panowania nad zwierzęciem. Istnieje również możliwość organizacji wycieczki w teren dla grupy kilkuosobowej.

Strefa relaksu

Planując jeździecki weekend w Stajni Pałacowej warto zarezerwować sobie odrobinę czasu na odpoczynek i relaks. Po intensywnym treningu zapraszamy do klubu jeździeckiego, który znajduje się na pierwszym piętrze stajni lub do strefy Wellness&SPA naszego hotelu. Strefa relaksu oferuje gościom Pałacu Alexandrinum szerokie spektrum zabiegów odnowy biologicznej, jak również możliwość odpoczynku i regeneracji w saunie lub pałacowym basenie. Ofertę dopełnia wykwintna kuchnia serwowana w Restauracji Tremo.

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij